راست – صاف معرفی علم الهدی خبر زیر ذره بین

راست – صاف: معرفی علم الهدی خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار بین الملل توضیح نده، عذرخواهی نکن! , سیستم قدرت ماکرون

با توجه به ریزش پایگاه‌های حمایت مردمی از رئیس‌جمهوری جوان فرانسه، می‌توان به دلایلی همچون نگرانی مردم از تکبر امانوئل ماکرون و حفاظت از ثروتمندان و در برابر عم

توضیح نده، عذرخواهی نکن! , سیستم قدرت ماکرون

سیستم قدرت ماکرون؛ توضیح نده، عذرخواهی نکن!

عبارات مهم : رویترز

با توجه به ریزش پایگاه های حمایت مردمی از مدیر جمهوری جوان فرانسه، می توان به دلایلی همچون نگرانی مردم از تکبر امانوئل ماکرون و حفاظت از ثروتمندان و در برابر عملکردی خلاف آنچه در کمپین های انتخاباتی وعده داده شده است بود، اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، زمانی که امانوئل ماکرون، مدیر جمهوری فرانسه جهت کمپین ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ آماده می شد، راهپیمایی بزرگ بی سابقه ای را در یک کمپین منزل به منزل شروع کرد تا از نزدیک با دغدغه های رای دهندگان آشنا شود و وعده حکومتداری تازه و بازتر این کشور را بدهد.

اما با گذشت یک سال از پیروزی ماکرون، رای دهندگان هر روز زیاد از سبک رهبری او که به اذعان خودش همواره جامع نبوده، ناامید شدند. ماکرون با حمایت گروه اندکی از هم مسلکانش یک سری اصلاحات مناقشه برانگیز با حداقل مشورت به جریان انداخت که در تاریخ فرانسه غیر معمول نبود آیا قانون اساسی ۱۹۵۸ به مدیر جمهوری فرانسه اختیارات گسترده ای می دهد.

توضیح نده، عذرخواهی نکن! , سیستم قدرت ماکرون

ماکرون ۴۰ ساله که یکی از مشاورانش او را “بیش فعالی توصیف می کند که به خواب کمی نیاز دارد”، قویا از روش هایش دفاع می کند.

او به روزنامه لا نوول رووو فرانسز گفت: قطعا بابت عمود بودن قدرت (قرار گرفتن قدرت در راس هرم) عذرخواهی نمی کنم. به گزینش هایم افتخار می کنم و متنفرم از روندی که شما باید مکررا در آن بابت منطق پشت تصمیمتان توضیح دهید.

با توجه به ریزش پایگاه‌های حمایت مردمی از رئیس‌جمهوری جوان فرانسه، می‌توان به دلایلی همچون نگرانی مردم از تکبر امانوئل ماکرون و حفاظت از ثروتمندان و در برابر عم

یکی از وزرای سابق در دوران حکومت محافظه کار ژاک شیراک می گوید برنامه ماکرون که در ابتدا با وعده عملکرد متفاوت سیاسی جلب توجه کرد پشت درهای بسته به وسیله همان گروهی نوشته شد که اکنون در الیزه هستند.

او به رویترز گفت: آنچه مایه شرمندگی است تضاد میان رویکرد اولیه او با وعده هایی است که به خورد ملت فرانسه داد. مرکزیت دموکراتیک آن سبک شوروی هست. کاملا عمودی است و همچنین بسیار مردانه.

در حالی که نشانه ای مبنی بر عوض کردن رویکرد در ماکرون دیده نمی شود، محبوبیت او به پایین ترین حد از وقت روی کار آمدنش رسیده است و طبق بروزترین نظرسنجی، تنها ۴۰ درصد از فرانسوی ها نظری مثبتی به او دارند. از جمله دلایل تضعیف حمایت ها می توان به برداشت مردم از وجود یک مدیر جمهوری متکبر اشاره کرد که دلواپس مواظبت از ثروتمندان هست.

توضیح نده، عذرخواهی نکن! , سیستم قدرت ماکرون

واژه های کلیدی: رویترز | فرانسه | فرانسه | عذرخواهی | ریاست جمهوری | خبرگزاری رویترز | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz